Adana’da lastik deposunda yangın: 2 yaralı

Adana’da saat 03.30 sıralarında Merkez Seyhan ilçesi Ova Mahallesindeki sanayi sitesinde bulunan bir mühendislik firmasına ilişkin 2 katlı bisiklet ve motosiklet lastiği deposunda çıktı. Depodaki alevleri fark eden çalışanlar, yangına birinci müdahaleyi yaparken, durumu itfaiyeye bildirdi. Yangın yerine ihbar üzerine itfaiye, sıhhat ve polis grupları sevk edildi. Yangına müdahale etmek isterken yaralanan depo çalışanları, Aykut M. ve Serkan G., ambulans ile hastaneye sevk edildi. 

Yangın nedeniyle binanın elektriği kesildiği için deponun otomatik kepengi, forklift ile kırıldı. İtfaiye erleri,  depoya dün getirildiği öğrenilen ve alevlere teslim olan lastiklere köpüklü su sıkarak müdahalede bulundu. Yangın 4 saatin sonunda söndürüldü. 

Depodaki yangının, bitişiğinde bulanan iş yerine ziyan verdiği belirlenirken, iş yerinin çatısının çöktüğü, kimi eserlerin kullanılmaz hale geldiği öğrenildi. 2 kişinin yaralandığı ve büyük çapta hasarın oluştuğu yangının çıkış nedenini belirlemek için, soğutma çalışmasının tamamlanmasının akabinde inceleme başlatılacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.