Almanya’ya gitme hayali kuran Suriyeliler kendilerini Adana’da buldu: Paralarını da gasbettiler

Suriye’den Almanya’ya gitmek için yasa dışı yollarla hududu geçen yedi kişi Mersin’e geldi. Burada Suriyelilerle tanışan iki kişi, para karşılığında kendilerini Almanya’ya götürebileceklerini söyledi.

Parayı alan şüpheliler, Suriyelileri arabayla Adana’ya götürdü. Şüpheliler, Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi’ndeki bir meskene yerleştirdiği Suriyelileri, iki gün beklettikten sonra dün akşam silahla tehdit ederek 8 bin euro ve cep telefonlarını aldı. Yanlarına bisküvi ve meyve suyu bırakan şüpheliler, konutun kapısını da kilitleyip, kaçtı.

Suriyelilerden Baran Diyar, bugün sabah saatlerinde konutun çatısına çıkıp, sokağa atladı. Mahalledeki bir markete sığınan Diyar, polisi aramalarını istedi. Adrese gelen gruplar kapıyı açıp, kümesi kurtardı.

Almanya’ya gitmek üzere yola çıktıklarını anlatan Diyar, “Altı arkadaşımla birlikte Mersin’den buraya getirildik. Üç gündür buradayız. İsimlerini bilmediğim dört kişi bizi silahla alıkoydu. Sonra para, cep telefonu ve pasaportlarımızı aldılar. Ben damdan atlayıp, kaçtım. Sonra polis bizi kurtardı” dedi.

Takımlar, konutta yapılan incelemenin akabinde Suriyelileri Vilayet Göç Yönetimi Müdürlüğü’ne götürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.