Apple AirPods, İşitme Sağlığı Özellikleri Kazanabilir

İddialara göre Apple AirPods kablosuz kulaklıklar önümüzdeki yıllarda işitme sağlığı ile ilgili özelliklerle gelecek.

Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın sağlıkla ilgili özellikleri ek ürünlere genişletmek için hazırlanmakta olduğunun altını çiziyor. Şu anda şirket, işitme engelli kullanıcılar için potansiyel olarak bir işitme cihazı işlevi görebilecek AirPod’lara odaklanıyor. Önde gelen analiste göre, sağlıkla ilgili özellikler önümüzdeki yıllarda kullanıma sunulacak.

Apple’ın AirPods’u sağlıkla ilgili özellikler için bir araç olarak kullanmayı ilk kez düşünmediğini unutmamak gerekiyor. Aksesuar, Live Losten ve kullanıcıların çaba harcamadan çevrelerini aktif bir şekilde dinlemelerini sağlayan Conversation Boost ile birlikte geliyor. Ancak Apple henüz işitme cihazlarını resmi olarak değiştirmedi ve bunu yapmak için zaman ve teknoloji gerekiyor. Ek olarak, özelliğin geleneksel işitme cihazlarının yerini alması için Apple’ın önce teknolojiyi FDA’dan onaylaması gerekiyor.

Genel olarak Apple, ek satışlar sunacak özellik ile yeni bir segment açabilir. Ek olarak, AirPods’ların mevcut yinelemeleri zaten gerekli teknolojiyle birlikte geliyor ve Apple uygun görürse özelliğin bir yazılım güncellemesi kullanan bir işitme cihazıyla aynı şekilde çalışmasına izin verebilir. Bununla birlikte, Apple’ın planlarıyla ilgili ayrıntılar bu aşamada az ve Gurman, Apple’ın teknolojiyi piyasaya sürmesinin bir veya iki yıl alabileceğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir