Bahçeli’den Erdoğan daveti: Bu memleketin evladı olarak diyorum…

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, devletin birliği ve bekasının her türlü siyasi angajmanın önünde olduğunu belirterek, “Bu aziz vatandan öbür yurdumuz yoktur. Saflarımızı sıkı tutalım. Türkiye terslerinin cenderesine dar boğaza direnelim. Türkiye ve Türk milleti sonsuzlukla buluşsun. Aziz İstanbullular bu memleketin evladı olarak diyorum, yanlış anlamayız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıyınız, anlayınız, anlatınız.” dedi.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, İstanbul Saraçhane Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nün 6. yıl dönümü merasiminde bir konuşma yaptı.

MHP başkanı Bahçeli, burada yaptığı konuşmasında, “2016 yılının 15 Temmuz’unu bu övüncün beratı ve dokümanıdır. Kaç ateş çemberleri yararak bu günlere ulaşıldı.  Birçok badirelere direnç gösterilerek bu cennet vatana leke düşürülmemiştir. Tam 6 yıl önce az kalsın Türkiye işgal edilecekti. Az kalsın emek emek bu günlere gelen şehidin göz parıltısı olan Türkiye Cumhuriyeti tarih sahnesinden silinip gidecekti. Gerçekten tehlike bu kadar ileri noktadaydı. Hamd olsun milletimizin iftihar edilecek feraset ve fedakarlığı sayesinden teröristler hak ettiği yansıyı görmüşlerdir. Ulusal birlik ve dayanışma ruhu FETÖ durdurmuş, hesaplarını boşa çıkarmıştır. Uzun vakittir hasretinin çektiğimiz kardeşlik ve yardımlaşma duygusu ayağa kalkarak uçak ve helikopterlerin önü perdelenmiş son etapta imha etmiştir. FETÖ pusu kurmuş tuzağa çekmiştir. Demek ki soysuz ve kansızlar vatanı koruyoruz mazeretiyle alt yapı oluşturmuşlar. Müdahale için uygun vakti kollamışlar. FETÖ hem ordumuza sızmış, hem de devletin kılcal damarlarına nüfuz etmiştir. Birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmemiz tarihi mecburilik olduğu şu günlerde yeni tartışmalara kapı aramalar, eski defterin sayfalarını kaldırmak bize nazaran anlamsızdır. 15 Temmuz’dan ibret almak ve ders çıkarmak lazım. Siyasi niyeti parti aidiyeti ne olursa olsun herkesin ortak hassasiyeti, gayesi Türkiye’nin varlığı ve bağımsızlığı üzerinde mutabakat sağlamak olmalıdır. Devletin birliği ve bekası her türlü siyasi angajmanın önündedir. Bu kadar etrafımız kuşatılmışken, siyasi kamplaşma ve çekişmeler en çok uzak durmamız gereken mayınlı alanlardır. Türk milleti 15 Temmuz akşamından itibaren ayrım gözetmeksizin nasıl kucaklaştıysa, meydanlarda demokrasinin namusunu müdafaa ettiyse ülkenin istiklal ve istikbalini birebir halde müdafaa edecektir. İnancım bu duruş beklentim bu formdadır. Siyasi ve ideolojik aidiyet ne olursa olsun her vatandaşımız Türk milleti kimliğinde buluşmalıdır.” diye konuştu.

TÜRKİYE KİMSESİZ BİR ÜLKE DEĞİLDİR

Türkiye’den yana olanlarla Türkiye’nin karşısında duranların uğraşının bitmeyeceğini belirten Bahçeli, “Kaldı ki 15 Temmuz gecesi başşehrine ateş yağan bir ülkenin milletin öteki bir seçeneği yoktur. Bunu görüyor inanıyoruz. Ulusal beka ve huzurun yüceltilmesi maksadına hiçbir tereddütte kapılmaksızın gönülden bağlılığa gelecek jenerasyonlar ismine güç lakin onurlu bir hizmeti yerine getirmeyi hak edecek halde donanım ve hazırlığa ikbale değil, istikbale hazırlanan karakter onuruna, iç ve dış mihraklarla karanlık münasebetin olmadığı aydınlık ve tertemiz bir yapıya sahip büyük bir milletiz, Türkiye Cumhuriyetinin bizatihi kendisiyiz. Cumhur İttifakı’yız. Türkiye ve Türk milleti karşısında toplanan sıralanan odaklarla can kıymetine olsa çabadan kaçınmayız. Bu kapsamda Türkiye’mizin bu günkü hassas ortamda, siyasi çetele tutmayız, çıkarlarımızı düşünmeyiz. Aksini yapanları da güzel görmeyiz. Bunu yapanlara da zillet deriz, elimizin karşıtıyla iteriz. Ganimet avcılığı yapmak için devreye girenlere karmaşadan mal kaçırmaya çalışanlara, bâtın gündemle yatırım yapanlara bunların oyununu çatır çatır bozarız. Türkiye kimsesiz ve metruk bir ülke değildir. Ve Türkiye asla zillete düşmeyecektir.” biçiminde konuştu.

TARİHİMİZDE GÖRÜNMMEİŞ NE VARSA…

“Türkiye’nin muhtaçlığı farklılıkları kaşıyan değil, birleştiren, ayrılıkları kışkırtan değil kucaklayan millet kimliğinde buluşturan, birliği ve sistemi bozmaya çalışanlara hak ettiği dersi veren bir iradedir.” sözlerini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti:

“2023 yılında daha çok müessir ölçüde yarınları inşa ve ihya edecektir. Biz Türk milletini yaşatma konusunda ant içmiş, ecdada ve tarihe kelam vermiş vatan sevdalısıyız. 15 Temmuz gecesi uçak uçurup, helikopter gezdirenler o alçaklara methiye düzenler, onların haçlı işbirlikçisidir. Bu maşaları tutanlar kanlıdır. Türk milletinin ebedi düşmanlarıdır. Tarihimizde hiç görünmemiş ne varsa 15 Temmuz gecesi 16 Temmuz sabahına kadar vuku bulmuştur. Güçlenip ortaya çıkmak için uygun vakit kollamıştır. FETÖ’cü teröristler Asya’nın Hristiyanlaştırılmasında görevlendirilmiş. İnsanlığın ve inancın yüz karalarıdır. Türkiye ile hesabı olan Türk milletinin tarihsiz kimliğinden rahatsız olan çevreler terörist başı güleni elinde tutmuşlar. FETÖ’cü terör çetesi kimin işine yarıyorsa, kimin gayesine uyuyorsa, onun tarafından silah üzere kullanılmıştır. Türk tarihinin farklı periyotlarından birçok darbe ve ihtilaller yaşanmıştır. Hiçbiri 15 Temmuz kadar bu milleti sarsmamış ve derin çatlak ve yarılmalara neden olmamıştır. 15 Temmuz işgal teşebbüsüdür. 15 Temmuzda TBMM bombalayan hainlerle 1920’lerde Söğüt’te ceddimiz Osman Gazi’nin türbesini tekmeleyen, haç atan barbarlar ortasında en ufak bir fark yoktur. Üzerinde yaşadığımız topraklar tarih boyunca Türkün kanıyla sulanmıştır. Mensup olduğumuz millet asırlardan bu yana bağımsızlığa ve onura düşkün olmuştur. Rehavete kapılmayacağız, tehditlere kulak asmayacağız. Hem kardeşçe yaşayacağız, hem de birbirimize hürmet duyup beğenilen görü ve uzlaşmayı canlı tutacağız. Bizim bizden diğer dostumuz yoktur, bunu bileceğiz. 15 Temmuz’da millet kenetlendi, oyunu gördü ve oyuncuların maskesini düşürdü. Bu birlik kesinlikle korunmalıdır. Vatan bayrak ve mukaddesat ortak paydasında Türkiye’nin gurur ve haysiyetini savunmak hepimizin ulusal misyonudur. İster FETÖ, ister kanlı işbirlikçisi PKK, PYD; isterse birebir karanlık yolun başka işbirlikçileri olsun Türkiye’yi geçemeyecek Türk milletini yenemeyeceklerdir. Bir olalım, Türkiye’nin ulusal dava istiklaline bağlı kalalım. Türk milleti dünya döndüğü surece bu vatanda varlığını koruma edecektir. Cumhur İttifakı payına şehadet düşse bile bunu seve seve üzerine düşeni yapacaktır. “

SÜPER GÜÇ TÜRKİYE’YE VASIL OLALIM

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Demokrasi dışı arayışların kaynağı ülkenin berbata gittiğine sistemin rayından çıktığına dair temelsiz korkular oluşturmuştur. Yıllardır birbirini besleyen güç aktaran döngüyle evvel ekonomik kriz, sonra toplumsal buhran, idare istikrarsızlığı şanssız bir çark olarak milletimizin demokrasimiz üzerinde dönüp durmuştur. Siyasetçiden ümidi kesenlerin, milletle kucaklaşamayıp idareden uzak kalanların en büyük dileği demokrasiyi baypas ederek iktidara gelebilmek olmuştur. Bu sebeple demokrasinin işlediği periyotlarda bile inanılmaz beklentiler eksik olmamıştır. His ve niyetlerinin daima sıcak tutan orta rejim hevesliler arayışlarını sürdürerek ülkemizin bahtsız bir gerçeği olarak günümüze kadar gelebilmişlerdir. Anti demokratik eğilimlerin önünü kesmek, tahlili siyaset içinde görenlerin en önde gelen sorumluluğudur. Biz bu sorumluluğun idrakindeyiz. Türk milletini sıçratmanın amacındayız. Allah’ın müsaadesiyle de başaracağız. Davetimiz birlik ve dirliğidir. Davetimiz ulusal birlik ve huzurlu yarınlaradır. Her yöremizi kardeş bilen herkesle omuz omuza varız, buna hazırız milletin oyunlarını bozmak için tetikteyiz. Bizim birbirimize çok muhtaçlığımız vardır. Bizim ülkemizden öteki yerimiz yurdumuz yoktur. Daha fazla kaynaşalım, safları daha sıkı tutalım. Türkiye’nin terslerinin bizi içine çekmeye çalıştıkları cendereye mahkum etmek istedikleri dar boğaza daima birlikte direnelim. Üstün güç Türkiye’ye cumhurla vasıl olalım.”

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I TANIYINIZ, ANLAYINIZ, ANLATINIZ

“Bu aziz vatandan öteki yurdumuz yoktur. Saflarımızı sıkı tutalım.” diyen Bahçeli, kelamlarına şöyle devam etti:

“Türkiye terslerinin cenderesine dar boğaza direnelim. Türkiye ve Türk milleti sonsuzlukla buluşsun. Silah yoluyla değiştirmeye çalışanların senaryolarını yırtıp atmak için bir olalım. Doğrulalım ayağa kalkalım. Hainleri güldürmeyelim. Bağımsızlığımızın sembolü al bayrak altında toplanalım. Gün dayanışma günüdür. Büyük düşünme istikbalimize sahip çıkma günüdür. Aziz İstanbullular bu memleketin evladı olarak diyorum, yanlış anlamayız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıyınız, anlayınız, anlatınız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.