Bahçeli’den “Sözde komedyenler” çıkışı

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda konuştu.

MHP başkanı Bahçeli, 2023 seçimleri için Cumhurbaşkanı adayını şimdi açıklamayan Millet İttifakı’nı amaç aldı, ”Zillet ittifakının nasıl bir adayı vardır ki yıpranmasın diye açıklamaktan imtina ediyorlar. Çıkarsın adaylarını görsünler Hanya’yı Konya’yı” dedi.

Devlet Bahçeli, “Zillet ittifakının argüman ettiği üzere bir Türkiye tablosu olmadığını” da söyledi.

Bahçeli, TÜSİAD’ı da ”Boş yapmayın, Türk olamıyorsanız bari insan olun” kelamlarıyla eleştirdi.

”ZİLLET İTTİFAKININ SAV ETTİĞİ ÜZERE BİR TÜRKİYE TABLOSU YOK”

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

”Dönen dönsün, biz dönmeyiz. Manilerden yılan yılsın, biz yılmayız badirelerden. Bıkmadan gevşemeden ülkülerimizi anlatacağız. Danışarak dağları aşacağız. Ülkemizin hiçbir yerinde zillet ittifakının tez ettiği üzere bir Türkiye tablosu yoktur.

”SAHTE MAĞDUR TİYATROLARI KURMACA KARŞILIKLI DİYALOGLAR HİÇ KİMSEYİ İNANDIRAMAZ”

Yalandan vergi alınmış olsaydı yalancı siyasetçilerin hepsi iflas bayrağını çekmekten kurtulamazdı. Geçersiz mağdur tiyatroları kurmaca karşılıklı diyaloglar hiç kimseyi inandıramaz. Milletimiz siyasi sahtekarlara prim vermeyecektir. Cumhur İttifakı Türkiye’nin her noktasında milleti ile oturup kalkıyor. 2023 yılında Cumhur İttifakı açık orta farkla sandıktan muvaffakiyetle çıkacaktır.

”CUMHURBAŞKANIMIZ YÜZDE 50’Yİ FERSAH FERSAH AŞAN OYLA YİNE SEÇİLECEK”

Zillet ittifakının şapkadan çıkaracağı aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan muazzam bir irade gücüyle yüzde 50’yi fersah fersah aşan bir oy çokluğuyla yine Cumhurbaşkanı seçilecektir.

”ÇIKARSIN ADAYLARINI GÖRSÜNLER HANYA’YI KONYA’YI”

Zillet ittifakının nasıl bir adayı vardır ki yıpranmasın diye açıklamaktan imtina ediyorlar. Son düzlüğe girilirken bu korkakça yaklaşımın gerisinde sanki şuurlu ve taktik bir geciktirme mi kelam bahsidir yoksa 6 artı 1 formatlı masaya hakim olduğu anlaşılan demir bir çatlak mı tesirli? Çıkarsın adaylarını görsünler Hanya’yı Konya’yı. Türkiyemiz üzerinde hesabı olanlardan kim varsa hepsi zillet ittifakının gerisinde sıraya girmiştir. Şimdi ortak aday üzerinde anlaşamayan, lobilerin eline geçen ortak gayeleri dış güçlerin emellerine hizmet olan siyasi partilere Türkiyemizin emanet edilmesi istikbalimizin hiçe sayılmasıdır. Önündeki her taşa takılan zillet ittifakı akıntıda sürüklenen bir saldır. Eski şekil siyaset yeniye direnen eski baş ile yeni dünyada varlık kararının ibrazı çok zordur.

”ÇİVİ ÇAKMAMIZ İCAP EDECEKSE…”

Bizim elimizde bir çekiç olursa çivi çakmamız icap edecekse bu çiviyi tahtaya değil zalimlerin teröristlerin hainlerin başlarından tam orta yerine çakacağımızı herkesin bilmesinde fayda olacak.

”KÜRESEL İKTİSAT CÜCELEŞMİŞTİR”

Küresel iktisat cüceleşmiştir. Rusya-Ukrayna savaşının sonucunda rekor kıran besin ve güç fiyatları global enflasyonu doruğa çıkarmıştır. Hayat pahalılığı kar topu üzere birike birike çığa dönüşmüştür ve halkın üzerine yuvarlanmıştır. Birleşik Krallık ordusunu komuta eden general tarafından 3. Dünya Savaşı’ndan bahsedilmesi potansiyel bir niyetin ifşası mıdır?

TÜSİAD’A REAKSİYON: ULUSAL OLUN, BOŞ YAPMAYIN

TÜSİAD Lideri işi gücü bırakıp İsveç Finlandiya’nın yanında saf tutmuş. Klasik siyasetlere dönmeliymişiz. TÜSİAD’ın menşei neresidir? Birkez olsun ulusal olsun Türkiye’nin tezlerine dayanak verin. Vermiyorsunuz bari objektif konuşun dürüst konuşun adam üzere konuşun. Boş yapmayın, Türk olamıyorsanız bari insan olun. TÜSİAD’ın selam durduğu İsveç Kandil’in finans koridoruna dönüşmüştür.

”ÜÇ KAĞITÇI DEMOKRATLARIN BİZE ANLATACAK HİÇBİR ŞEYİ YOK”

Sebze ve meyve fiyatlarını eleştirip lüks bir yerde yahut geceliği bir memurun aylığına denk gelen otelde kalanların, ne olacak bu memleketin hali diye konuşanların, meyhane devrimcilerinin bu türlü iktisat olur mu diye sorup geriye döndükten sonra yatlarla dolaşan üç kağıtçı demokratların bize anlatacak hiçbir şeyi yoktur.

”SÖZDE KOMEDYENLER” ÇIKIŞI

Bazı diziler, gösterişe ve mübalağaya yaslanmış magazin programları, karamsarlık servis eden haberler hepimizi ve herkesi rahatsız etmektedir. Sabahın en erken saatlerinden gecenin en geç vakitlerine kadar arbededen, düzensizlikten, kutuplaşmadan, kıymetlerimize yönelik linç teşebbüslerinden öbür ekranlarda hiçbir şey göze çarpmamaktadır. Gidişat uygun değildir. Netflix’te küfür ve en düzeysiz esprilerin, kelamda komedyenlerin yer aldığı diziler artık haddini aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Bunun yamalanması için planlı bir propaganda devrededir. Küfür etmenin neresine güleceğiz? Bayanı metalaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini takdir edeceğiz?

“GEREKİYORSA İDAM CEZASI TARTIŞMAYA AÇILMALI”

Kapsamlı bir ruh sıhhati maddesine muhtaçlık olduğu açıktır. Mahkemeler cinayet davalarında hızla karar vermeli. Bayan cinayetleri, tecavüz hatalarında caydırıcı sonuçlar alabilmek için gerekiyorsa idam cezası bile tartışmaya açılmalıdır. Medyada bayanlara yönelik cinayetlerin tekrar gösterim ve ifşasına muhakkak son verilmelidir. Son yıllarda yaygınlaşan, ulusal ve manevi kıymetlerimizi gaye alan dizi sinemalar toplumsal hayatımızı zehirlemektedir. Bayan erkek diyaloglarını yozlaştıran örnekler aile birliğimizi, toplum sistemimizi direkt çürütme riski taşımaktadır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.