Borussia Dortmund, Salih Özcan transferini açıkladı

Borussia Dortmund, Salih Özcan ile 4 yıllık mukavele imzalandı. Özcan, “Hem Bundesliga’da hem de Şampiyonlar Ligi’nde gruba yardımcı olacağım için çok memnunum. Çok hırslıyım ve bunun için her şeyimi vermeye hazırım” dedi.

Daha evvel Köln’de forma giyen Özcan, 2026 yılına kadar kulüple olacak. Özcan, Köln’e çok şey borçlu olduğunu tabir ederek, “Yetiştiğim kulüp. Kentimden ayrılmak isteyeyeceğim çok az kulüp var ve Dortmund onlardan biri. Borussia Dortmund, sözün tam manasıyla şahane hissedeceğiniz bir güce sahip. Şampiyonlar Ligi’nde tertipli olarak uğraş eden bir yapıya sahip olduğu için bu kararı almamda tesirli oldu. Statta 81 binden fazla taraftarın önünde daha fazla gelişeceğim ve hem Bundesliga’da hem de Şampiyonlar Ligi’nde ekibe yardımcı olacağım için çok memnunum. Çok hırslıyım ve bunun için her şeyimi vermeye hazırım” diye konuştu.

Dortmund Sportif Yöneticisi Sebastian Kehl ise yaptığı açıklamada, “Salih Özcan, geçtiğimiz dönem Bundesliga’da çıkış gösteren oyuncularından biriydi. Köln’ün başarılı bir dönem geçirmesine de tesirli oldu. Teğe bir oyunda ve hava toplarında son derece güçlü bir futbolcu. Takımın başarılı olması için ödün vermekten kaçınmayan biri. Oyun zekasıyla birleşen mantalitesi ve fizik gücü, kadromuza katkı sağlayacak” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.