Bu oyunla hayal kurulmaz

Yasin Yıldırım

Bağlantı Bilgileri

6 maçtır gol yemeyen bir rakibe karşı 59. saniyede golü bulmak, Galatasaray ismine düş üzere bir başlangıçtı. Son haftaların muhteşem kahramanı Boey, direkleri geçemeyen Oliveira’nın işini bu sefer bahta bırakmadı, ‘Al da at’ dedi lakin gerisi gelmedi.

Galatasaray topu Konyaspor’a o kadar çok bıraktı ki, bunun bedelini Çekiçi’nin harikulade golüyle ödedi. Konya üzere savaşçı, pas yapan ve saha içi paylaşımı tıkır tıkır işleyen bir kadroya bu kadar baht tanırsanız olacağı buydu. Direkten dönen iki top ve Muslera, Galatasaray’ın krize girmesini önledi. Talih imdada yetişti birinci yarıda.

Okan Buruk’un grubu büyük ekip futbolu oynamıyor. 50 bin taraftarın takviyesine karşın rakibinize baskı kuramıyorsanız, bırakın baskıyı rakibiniz güle oynaya top yapıyorsa burada bir kusur var demektir.

Transferlerle kendisinden geçen taraftarlar için dünkü oyun en kıymetli ihtar olmuştur. Zira bu oyunla şampiyonluk hayal edemezsiniz.

Torreira dışında defansif tarafı olan orta saha yok. O da her yere yetişmeye çalışmaktan helak oluyor. Mertens’in 10 numara durumunda önemli zaafları var. Pas trafiğini yönetemiyor. Geçiş atakları Oliveira’nın ayağına bakıyor yalnızca. Bu türlü olunca da kırılgan bir ekip izliyoruz, oyuna hükmedemiyor. Ekip oyunu olmayınca da iş ferdî yeteneklere kalıyor. Yusuf Demir ve Icardi ile oyun biraz hareketlense de tekrar o alışık olduğumuz telaş havası var. Icardi’nin de zamana!

Oliveira en güzel bildiği şeyi yapıp defansı düşüren pası atıyor, Dubois’in ortasıyla günü kurtaran gol geliyor. Sağ bek olarak alınan Dubois, atak katkısı sıfır Van Aanholt’un yerine oynamalı bence. Daha yararlı olacağa benziyor.

Aslan günü kurtardı ancak bu oyun ümit vermiyor.


Yasin Yıldırım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.