Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (25 Mart 2023)

25 Mart 2023 günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sonrasında 100 bin imzaya ulaştı. İnce, seçimlere katılmaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ara tatilin nisanda yapılacağını, öğretmenlerin de tatilde idari izinli sayılacağını açıkladı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, Hizbullah tarafından katledilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret etti.

İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç, evinin önünde saldırıya uğradı. Kılıç, saldırganların ‘Allahu Ekber’ diyerek ellerindeki sopalarla saldırdıklarını söyledi.

Evinin önünde saldırıya uğran İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç’a ilk müdahaleyi CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da telefonla aradı.

Dışişleri Bakanlığı, Danimarka’da dün Kur’an-ı Kerim’e ve Türk bayrağına karşı yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılması, HÜDA-PAR’ın da seçimlere AK Parti listelerinden girecek olması 6284 sayılı kadına yönelik şiddetle mücadele yasasının geleceği açısından endişe yarattı.

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Cumhur İttifakı’na katılmasıyla 6284 sayılı kanun tartışılmaya başlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Kadınların özgürlüğünü tehdit olarak görenlerin tam karşısında, canımızı koruyan 6284 sayılı kanunu savunmaya devam edeceğiz. Çünkü kaybedecek bir tek kız kardeşimiz bile yok” dedi.

Kurtlar Vadisi’nde canlandırdığı Eren karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınan oyuncu Kerem Fırtına, Yeşil Sol Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Gazeteci Sedef Kabaş, “Elimizi taşın altına koymalıyız” diyerek milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı adayı olmasının kendisine Allah tarafından bildirildiğini öne süren Davut Turan, dört günde sadece 95 imza toplayabildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir