CHP’li Ali Becerikli Başarır, Cennet Koyu’nun imara açılmasına sert reaksiyon gösterdi: Hesabı ağır olur

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Cennet Koyu’nda yer alan 678 bin metrekarelik araziyi Özelleştirme Yönetimi’nden satın alan Cengiz İnşaat, villa ve otel inşaatına başlıyor.

Nisan ayında TBMM Genel Heyeti’nde görüşülmekte olan Hazineye İlişkin Taşınmazların Kıymetlendirilmesi ve KDV Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi üzerine konuşma yapan Başarır, kürsüden AKP iktidarına seslenerek “Cengiz İnşaat sarayın silueti, sarayın izdüşümü, sarayın şubesi” demişti.

‘SERMAYEYE AŞIK İKTİDAR’

Sosyal medya hesabından TBMM’de mevzuya ait yaptığı konuşmayı paylaşan CHP Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır, “Bodrum Cennet Koyu’nda SİT ve müdafaa alanı içerisinde kalan araziyi, Danıştay tarafından iki sefer iptal edilmesine karşın Özelleştirme Yönetimi’nden satın alan Cengiz İnşaat, villa ve otel yapmaya başlıyor. Tabiata düşman, sermayeye aşık iktidar, beşli çeteye hizmete devam ediyor!” tabirlerini kullandı.

Yargının üç defa iptal ettiği imar projesini Meclis gündemine taşıdığı için Cengiz İnşaat’ın sahibi Mehmet Cengiz tarafından tazminat davası açılan Başarır, açılan davaya ve imara sert reaksiyon gösterdi.

Cumhuriyet TV‘ye konuşan Başarır, 84 milyonun topraklarının Cengiz İnşaat ve türevlerine verildiğini ve yalnızca Cengiz İnşaat’ın Türkiye’de 200’e yakın arazi aldığını belirtti.

‘İÇİM ACIYOR, EDEPSİZ ADAM’

Saray’ın misyonunun bu bireylere arazi bulmak olduğunu söyleyen Başarır, “Saray’ın silueti dediğimizde bize kızdılar. Cengiz İnşaat bana 1 milyonluk tazminat davaı açtı, bu iddialarımla ilgili. ‘Mülkiyet hakkım’ dediler buralara. Ben senin bir yazlığını konuşmuyorum beyefendi, ben Cennet Koyu’nu konuşuyorum. Doğal alanı muhafaza kanununa tabi olan bu yeri otel yapamazsın diyorum” tabirlerini kullandı.

Çivi bile çakılmaması gerektiğini ve şayet çakılırsa Mehmet Cengiz’in yakasına yapışacağını anlatan Başarır, kelamlarına şu halde devam etti:

  • Babandan mı kaldı sana? Tayyip Erdoğan’dan aldın. Üç mahkeme kararına karşın, kamunun ve doğal güzeliklerimizin en kıymetli örneklerinden birini gündeme getirdiğim için, Cengiz İnşaat’ın sahibi bana utanmadan dava açıyor.

  • İçim acıyor. Edepsiz adam. Yüzün kızaracağına bana tazminat davası açıyorsun, yargı sana 3 kere ‘dur’ dedi fakat saray, müteahhitlerin aracı haline geldi.

  • Bugün orada güneşleniyor, midemizi bulandırıyor. Bunu sakın yapmasınlar. Sakın. Yerle bir ederim. Hesabı ağır olur, pişman ederiz. Her gün araştırma yapıyoruz, enselerindeyiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.