DEVA Partisi’nde toplu istifalar gündeme geldi

DEVA Partisi Muğla Kurucu Vilayet Lideri Tolga Keskin ve vilayet yöneticileri partinin bedel yargılarıyla ortak bir noktada örtüşmedikleri gerekçesiyle toplu istifa kararı aldı.

Odatv’nin haberine nazaran, DEVA Partisi Kurucu Vilayet Lideri Tolga Keskin, “Partinin içindeki rahatsızlıklardan dolayı biz istifamızı vermiştik ayrılmak istediğimizi belirtmiştik. Onlarda bir atama yaptılar. Bizim bilgimiz dâhilinde oldu her şey. Yani teşkilatlanmamız ile meşakkatler vardı” dedi.  

DEVA Partisi’nden istifa eden 40 kişinin yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Muğla Vilayet Lideri Sn. Tolga Keskin önderliğinde, dehşet ve diken üstünde yaşadığımız memleketimize sahip çıkmak emeli ile ve çocuklarımıza, gençlerimize güçlü ve onurlu bir Türkiye emanet etmek üzere siyasi bir yola çıktık.

İnandığımız taşın altına elimizi koyarken, inanç ve gayemiz; ülkemizin getirildiği mevcut durumdan kurtarmak, ulusal ve memleketler arası saygınlığını hak ettiği yere getirmek idi. Parti programımızı özümser ve sahip çıkarken, partimizin teşkilatlanma ünitesinin liyakat çizgisinin hayallerimiz ve inancımız ile birebir yolda olmadığını fark ettik. Üzülerek gördük ki; menfaatler ülkemizin çıkarına değilmiş.  

Muğla Vilayet İdaresi olarak; Deva Partisi ile tıpkı inançlara sahip olmadığımız, bedel yargılarımızın ortak noktada örtüşmemesi sonucunda toplu toplu olarak ayrılma kararı vermiş bulunmaktayız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.