Erdoğan talimatı verdi: AK Parti’den 3 ayaklı strateji

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerine kadar kalan yaklaşık 10 aylık müddette, seçim propaganda periyodu stratejisini belirleyip gerekenlerin yapılması konusunda talimatlar verdi. Süreç 3 ana başlık üzerinden yürütülecek.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin üç ayaklı stratejisi:

AK Parti’nin 20 yıllık iktidar periyodunda gerçekleşen ekonomik ve demokratik kazanımlar eski ile mukayese edilerek anlatılacak, hafızalar canlı tutulacak. AK Parti’nin ülkeyi nereden aldığı ve nerelere getirdiği vurgulanacak. Daha evvelki periyotta yaşanan badirelerin anlatılması bilhassa gençler açısından değer taşıdığı için bu noktada kapsamlı ve görsel anlatıma da yer verilecek.

KOALİSYON ANLATILACAK

Altyapı yatırımları ve AK Parti’nin bu alanda Türkiye’yi nereye ulaştırmak istediğine de dikkat çekilecek. Vatandaşa, “Dünyanın siyasi ve ekonomik olarak tekrar yapılandığı bir süreçte Türkiye’yi hak ettiği pozisyona biz getirdik, devamını da biz getirebiliriz. Aksi takdirde Türkiye çok şey kaybedebilir” denilecek.

Altılı masanın Türkiye ve her bir bireyin geleceğine nasıl ziyan verebileceği vatandaşla paylaşılırken, bilhassa koalisyon periyotlarına vurgu yapılacak. “Koalisyon periyotlarının Türkiye’ye maliyetiyle, bölgedeki devletlerin güçlü idare eksikliği sebebiyle ödediği acı bedeller ortada” iletisi verilecek.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ / ZÜBEYDE YALÇIN

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.