Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 499 arsayı satışa sunacak

40 vilayette 499 arsa, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından online ve açık artırma adabı ile satışa sunulacak…

Hem yatırım hem konut inşa etme imkanı sunan arsa fırsatında ödeme yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak.

Açık artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’da yapılacak.

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulacak. Tapu ve KDV masrafından muaf olması, yatırımcıya kolaylık sağlayacak.

Arsaların bulunduğu şehirler

Yatırım için sunulan yerlerin bulunduğu kentler ise şöyle:

Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak.

“Ülkemizde konut arzında eksiklik ve sorun vardı”

Gayrimenkul Danışmanı Abdullah Sönmez, “Güzel bir fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun vakittir ülkemizde konut arzında eksiklik ve sorun vardı. Vatandaşlar da kendi yerlerinde inşaat yapma fırsatı bulacak.

“Bütün yatırımcılar bunu takip edecektir”

Özellikle yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 ay vadeli formda veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den muaf muhakkak avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu takip edecektir. Bilhassa meskeni olmayan, mesken yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 kentte uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk lirasından başlıyor.

Her kentin rayicine nazaran sayılar değişiyor. Bilhassa yıllık artış yüzde 9 bu çok kıymetli enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bir vakitte yıllık yüzde 9 artışla arsa almak ve 24 ay taksitle almak KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çok fazla ilgi olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu vakitte kolay bir mesken yapma yahut konut alma bahtı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz.” halinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.