Facebook, Instagram ve WhatsApp için paralı dönem yakında

The Verge’ün ulaştığı nota nazaran, yeni kısım, Meta’nın üçü de milyarlarca kullanıcıya sahip olan ana toplumsal uygulamalarında fiyatlı özellikler oluşturmaya yönelik birinci önemli adım.

Meta’nın reklam işi, Apple’ın iOS’taki reklam izleme değişiklikleri ve dijital reklam harcamalarındaki geri çekilme nedeniyle önemli formda ziyan gördükten sonra kuruldu .

Yeni Para Kazanma Tecrübeleri olarak isimlendirilen küme, daha evvel Meta’nın araştırma lideri olan Pratiti Raychoudhury tarafından yönetilecek.

REKLAM KAPATMA OLMAYACAK

Meta’nın kümesini denetleyen ve gelirlerden sorumlu lider yardımcısı John Hegeman, The Verge ile yaptığı röportajda, şirketin reklam işini büyütmeye kararlı olduğunu ve insanların uygulamalarında reklamları kapatmak için ödeme yapmalarına müsaade verme planlarının olmadığını söyledi.

“İnsanların para ödemeye istekli olacağı ve ödemekten heyecan duyacağı yeni cins eserler, özellikler ve tecrübeler oluşturmak için fırsatlar gördüğümüzü düşünüyorum” dedi.

Düşünülmekte olan fiyatlı özellikler hakkında detaylı bilgi vermeyi reddetti.

Meta’nın geliri neredeyse büsbütün reklamlardan geliyor ve uygulamalarında halihazırda çeşitli fiyatlı özelliklere sahip olmasına karşın, toplumsal medya devi şu ana kadar kullanıcıları fiyatlandırmayı bir öncelik haline getirmedi.

Facebook küme yöneticileri, özel içeriğe erişim için zati fiyat alabilir ve içerik oluşturuculara göndermek için sanal “yıldızlar” satın alınabilir.

WhatsApp, belli işletmelerden müşterilerine bildiri gönderebilmeleri için fiyat alıyor ve Instagram kısa mühlet evvel içerik oluşturucuların özel içeriğe erişim için bir abonelik fiyatı almaya başlayabileceğini duyurdu.

Haziran ayında CEO Mark Zuckerberg , şirketin 2024 yılına kadar fiyatlı özelliklerden ve aboneliklerden süreç kesintisi yapmayacağını söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.