Gökhan Töre’nin maaşı herkesi şaşırttı!

Yeni Malatyaspor ile kontratını, cebinden 4 milyon lira ödeyerek feshedip, Beşiktaş’a dönen kanat oyuncusu Gökhan Töre, yıllık 4.5 milyon lira maaş ve maç başına da 100 bin lira fiyat karşılığı bir yılı opsiyonlu 2 yıllık kontrat imzalamıştı.

Asgari fiyat kazanacak

Akşam Spor’un haberine nazaran; Siyah-Beyazlılar’da beklediğini bir türlü bulamayan tecrübeli futbolcu, Adana Demirspor’un yolunu tuttu. Tekrar form tutup, eski günlerine geri dönmek isteyen Gökhan’ın, Akdeniz takımıyla dikkat çeken bir mukavele yaptığı ortaya çıktı. Töre’nin Mavi Şimşekler’den ‘asgari ücret’ alacağı öğrenildi.

Başkan Sancak argümanları doğruladı!

30 yaşındaki futbolcu, tekrar çıkış yapıp eski günlerine geri dönmek için bu defa tercihini, Adana Demirspor’dan yana kullandı. Töre, Akdeniz grubuyla bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam 3 yıllık kontrata imza attı.

Buna nazaran; tecrübeli futbolcunun, formuna tekrar kavuşup, eski günlerine geri dönmek için büyük bir fedakarlık yaptığı ve kulübüyle ‘asgari ücret’ karşılığı anlaştığı ortaya çıktı. Kulüp Lideri Murat Sancak da bu iddiayı doğruladı.

Performansına nazaran maaşında güzelleştirme olacak

Gökhan Töre, Adana Demirspor’dan ‘asgari ücret’; yani 6 bin 471 lira fiyat alacak. Beşiktaş’tan daha evvel aylık 375 bin lira garanti maaş kazanan Gökhan Töre’nin çıkarı, yüzde 98.27 erimiş oldu.

Ancak tecrübeli futbolcunun Adana Demirspor ile olan kontratına nazaran; performansını artırıp, forma giyerek müddet almaya başlaması halinde maaşı da otomatik olarak artacak. Performansa dayalı fiyat sistemiyle birlikte Gökhan Töre’nin hem âlâ form tutması hem de kadroya daha fazla katkı sunması için bu türlü özel bir mutabakata gidildiği öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.