Hollandalı diplomattan sempatik veda: Allah’a emanet olun

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Yardımcısı Erik Weststrate, gülümseten bir görüntüyle Türkiye’ye veda etti. Weststrate, “Beş sene evvel misyonuma burada başladım. Ayrılınca yeniden burada bitirmek istedim. Bir yanılgım olduysa affola” diyerek Anıtkabir’den veda etti.

Hollanda’nın Ankara Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate’nin Türkiye’deki misyon mühleti doldu. Hollandalı diplomat Türkiye’ye toplumsal medya hesabından yayınladığı ve baştan sonra düzgün bir Türkçe’yle konuştuğu bir görüntüyle veda etti.

Videonun birinci kısmında ofisinde bir Türkiye haritası önünde konuşan diplomat ikinci kısımda bir sürpriz yaptı. Weststrate’nin fonda Aşık Mahsuni’ye ilişkin “İşte gidiyorum çeşmi siyahım” türküsünü seçmesi de dikkatlerden kaçmadı.

“KARS’TAN TAA DATÇA’YA KADAR GEZDİM” 

İşte diplomatın görüntüsündeki sempatik konuşma:

“Merhaba herkese,  ben burada ofisimdeyim. Yanda gördüğünüz üzere bir harita var. neden bu haritayı gösteriyorum bunun bir sebebi var. Bugün artık Türkiye’den ayrılıyorum. Bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimi size göstermek istiyorum.
Edirne’den taa Şırnak’a kadar, Kars’tan taaa Datça’ya kadar bütün bu yerleri gezdim. Gördüğünüz kırmızı noktalar hepsi gezdiğim yerler. ”

“GÜZEL İNSANLARINIZLA TANIŞTIM” 

Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, hoş yemeklerinizi yedim, dört mevsimi bir günde yaşadım, hoş insanlarınızla tanıştım, İnanılmaz tabiatın tadını çıkardım.

Gerçekten ülkenizi çok çok hoştur. Ülkenizi çok çok özleyeceğim.

Şimdi bir yere gideceğim. Orada görüşürüz.

“ATATÜRK’ÜN HUZURUNDA SİZİNLE VEDALAŞMAK İSTİYORUM” 

“5 sene evvel misyonuma burada başladım. Ayrılınca tekrar burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizinle vedalaşmak istiyorum.

Her şey için size teşekkür etmek istiyorum. 5 sene boyunca üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık hülasa hayatı yaşadık.
Çok üzülerek ayrılıyoruz. Hakkınızı helal edin. Bir kusurumuz olduysa affola Allah’a emanet olun. Hoşçakalın. ”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.