İki yıl sonra savcının mütalaasını değiştirdiği Ankara Seyahat Davası’nda yeniden karar çıkmadı

Ankara’daki 26 sanıklı Seyahat Davası’nda, daha evvel ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ hatasından 25 sanığın beraat ettirilmesi tarafında görüş bildiren savcının iki yıl sonra mütalaasını değiştirerek sanıklara bu kabahatten da ceza verilmesini talep etmesinin akabinde ikinci duruşma bugün Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Dava öncesinde polis, adliye önünde barikatlar kurarak davaya katılmak isteyenlere sınırlama getirdi. Hususa ait mahkeme heyeti ile avukatlar ortasında yapılan müzakereler sonucunda; izleyiciler içeri alındı ve duruşma başladı.

Duruşmada savcı, temel hakkında mütalaasını sundu ve cezalandırma talebini yineledi. Savcının mütalaasını sunmasının akabinde sanık avukatları, temel hakkındaki beyanlarını sundular. Öğlen saatlerinde davaya verilen bir saatlik ortanın akabinde, mahkeme heyeti karar vermeyeceğini, davanın 12 Ekim 2022 tarihine erteleneceğini ve isimli tatilde belgeyi kararnamelerle birlikte inceleyeceklerini belirtti.

ERTELENDİ

Mahkeme heyetinin bu açıklamasının akabinde duruşma, avukat beyanlarıyla devam etti. Avukat, Saliha Şahin’in beyanının akabinde duruşma sona erdi. Mahkeme heyeti, davanın 12 Ekim 2022’ye ertelendiğini açıkladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.