İslam Memiş’ten ‘Dolar almayın’ uyarısı

İslam Memiş, doların 17 lirayı aşmasıyla yatırımcılar için ‘Almayın’ uyarısı yaptı. Bilhassa yıl sonuna gerçek yaşanacak olan yükselişi Tufan diye pahalandıran Memiş, “Her şeyin karşılığı olacak” diyerek 5 aylık mühlete dikkat çekti. İşte elinde dolar olan ya da yatırım yapmak isteyenlere İslam Memiş’ten kritik değerlendirmeler.

EYLÜL’DE TUFAN KOPACAK

Dünyada yaşanan global enflasyona değinen İslam Memiş, Eylül ayına dikkat çekerek kıymetli değerlendirmeler yaptı. Piyasanın oylandığını söz eden Memiş, “Enflasyonun kabahatini Putin’e atıyorlar. Piyasayı böylelikle oyalıyorlar. FED’in faiz artırımı 75 baz puan olacağı düşünülürken şu an 100 baz puanlık bir artırım gündemde. Küçük yatırımcı Merkez Bankaları faiz artırımına gidiyor, işler eskisi üzere olacak kanısında olmamalı. Bu enflasyon sayıları Eylül ayı prestiji ile büyük bir tufanın habercisi. Eylül ayına yatırım yaparak yatırımcı bugünden önlem almalı” dedi.

DOLAR ALMAYIN UYARISI

Dolar almak isteyenler için ihtarlar yapan Memiş, “Bu kaidelerde kimse dolar kurunu bu düzeylerde tutmaz. Kesinlikle bir karşılığı olacaktır. Şahsen 17-18 TL maliyetinden dolar almam. Yıl sonunda dolarda rekorlar göreceğiz, lakin buna 5 ay var.” yorumunda bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.