Jorge Jesus’un Dinamo Kiev’i yıkma planı

Fenerbahçe, Avrupa Ligi kümelerindeki birinci maçına Dinamo Kiev karşısında çıkacak. Sarı-lacivertliler, dönem başında Şampiyonlar Ligi ön eleme cinsinde karşılaştığı Dinamo Kiev’e şanssız biçimde elenmişti.

Ardından Ukrayna temsilcisi de saf dışı kalınca yazgı onları UEFA Avrupa Ligi kümelerinde buluşturdu. Fenerbahçe, Devler Ligi’nde elendiği Kiev’e karşı bu defa farklı hazırlanıyor.


Kiev’e baskı kurulacak

Teknik yönetici Jorge Jesus, döneme kabus üzere başlayan Dinamo Kiev karşısında bu kez galibiyeti hedefliyor. Kümede iç saha maçlarını kesinlikle kazanmaları gerektiğini düşünen Portekizli çalıştırıcı rakibi imha planını hazırladı.

Jesus ön bölgede şiddetli pres isterken orta saha ve savunma oyuncularının da baskıya katılmasını istedi. Burada kapılacak toplarla Dinamo Kiev karşısında daima baskı kurulacak. Rakip yanılgıya zorlanacak.


Dinamo Kiev’de 3 yeni isim

Öte yandan Fenerbahçe’nin rakibi Dinamo Kiev’in UEFA’ya bildirdiği takımda 3 isim dikkat çekiyor. Yeni transferler Kaheem Parris ve Vladysalv Kabaev ile alt yapının yıldızı Samba Diallo da takıma dahil edildi.

Fenerbahçe’nin Dinamo Kiev’i ağırlayacağı gayretin hakemi de belirli oldu. UEFA bu kıymetli randevuya Macaristan Futbol Federasyonu’ndan Tamas Bognar’ı atadı. Yardımcılıklarını Balazs Buzas ile Peter Kobor yapacak. Fenerbahçe ile Dinamo Kiev, 8 Eylül’de Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek.


“Boğazımda düğüm üzere kaldı” demişti

Wien galibiyeti sonrası Şampiyonlar Ligi’nde elendikleri Kiev maçına atıfta bulunan Portekizli hoca, “Ben her vakit kadromdan daha fazla gol atmasını isterim. 2 attıysak 3, 3 attıysak 4 gol isterim. Oyunculara bu mentaliteyi aşılıyorum. Her vakit bu türlü olacak diye bir şey yok. Kimi anlarda skoru denetim etmeyi bilmeniz gerekmekte. Bu da futbolun bir kesimi. Kiev ile tekrar eşleşme ihtimali var. Onlarla karşılaştığımızda çok az bir süremiz vardı. İkinci maçı 10 kişi oynadık. O maç boğazımda düğüm üzere kaldı. Onlarla tekrar oynamak isterim” tabirlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.