Kimi bakanlıklara ait atama kararları

Hazine ve Maliye, Ticaret ile Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarında gerçekleşen atamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanarak netlik kazandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndaki atamalar

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda açık bulunan Vergi Kontrol Şurası Başkanlığına Lider Yardımcısı Murat Selçuk Taşkıran atandı. Teftiş Başkanlığına da Hazine ve Maliye Başmüfettişi Ali Serkan Erdoğan getirildi.

Aynı Bakanlıkta açık bulunan vergi müfettişliğine Maksut Küçük atandı. Yeterlilik imtihanında muvaffakiyet gösteren vergi müfettiş yardımcıları Enes Engin, Fatih Şen, Halil Gümüş, Murat Kerim Erdüzen, Sedat Akmeşe ve Samet Tecimen’in de vergi müfettişi olarak atamaları yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki atamalar

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış Bağlantılar Genel Müdür Yardımcılığına Hande Merçan Aygen atandı.

Aynı Bakanlıkta açık bulunan başmüfettişliğe müfettiş Muhammed Vahit Özkan getirildi.

Ticaret Bakanlığı’ndaki atamalar

Ticaret Bakanlığında açık bulunan İhracat Genel Müdür yardımcılıklarına Mustafa İlker Özdem, Bülent Tuncer, Erbülen Kurşun, İthalat Genel Müdür yardımcılıklarına Lider Duman, Okan Öztürk, İç Ticaret Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Can Balak, Gümrükler Genel Müdür yardımcılıklarına Burak Serkan Yaşar, Erdal Karahisar, Hüseyin Sadi Çetintaş, Kadir Tipsin, Nevzat Bozkurt, Memleketler arası Mutabakatlar ve Avrupa Birliği Genel Müdür yardımcılıklarına Mehtap Atakan Özkan, Aylin Bebekoğlu, Bahar Güçlü, Atakan Özdemir, Memleketler arası Hizmet Ticareti Genel Müdür yardımcılıklarına Çiğdem Şamiloğlu Erkoç, Ömür Atılgan ve Ali Alperen Kaçar atandı.

Serbest Bölgeler Genel Müdür Yardımcılığına Mehmet Cem Topbaş, Gümrükler Koruma Genel Müdür yardımcılıklarına Hasan Oktay Duygun, Bekir Can Uslu, Can Yıldız, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Nezareti Genel Müdür Yardımcılığına Hasan Mutaf, Ticaret Araştırmaları ve Risk Kıymetlendirme Genel Müdür Yardımcılığına Raif Can, Eser Güvenliği ve Kontrolü Genel Müdür Yardımcılığına Devran Ayık, Bilgi Teknolojileri Genel Müdür yardımcılıklarına Fatih Mehmet Gümüş, Hacim Selahattin Kosaoğlu, Dayanak Hizmetleri, Tasfiye İşleri ve Döner Sermaye Genel Müdür yardımcılıklarına Barış Nalçacı ve Mustafa Tuğberk Karaman getirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.