Konut sahibi kiracıyı öldürüp betona gömdü

Aydın’da, 2011 yılında kaybolduktan sonra bir daha haber alınamayan Nesip Sürmeli’nin (56) bulunması için Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel takım, telefon sinyalinden işlenen cinayeti ortaya çıkardı. Sürmeli’yi öldürenlerin mesken sahipleri olduğu belirlendi. İşte sdehşete düşüren olayın ayrıntıları…

Nazilli’ye bağlı Yeni Mahalle’de oturan Nesip Sürmeli, 28 Şubat 2011’de ortadan kayboldu. Sürmeli’den haber alamayan yakınları, polise kayıp ihbarında bulundu.

Yapılan çalışmalar sonucunda, 11 yıl boyunca Sürmeli’ye ilişkin rastgele bir iz bulunamazken, yakınları ise 2 ay evvel bulunması için televizyon programına katıldı.

Bunun üzerine Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları Cumhuriyet savcılığının talimatıyla özel bir takım kurarak belge ile ilgili yine çalışma başlattı.

TELEFON KAYITLARI İNCELEMEYE ALINDI

Kurulan özel grup, evvel Sürmeli’nin yakınlarının tabirine başvurdu. Evrak üzerinde büyük bir titizlikle hareket eden polis grupları, kayıp Sürmeli ile ilgili 13 yıl öncesine ilişkin telefon kayıtlarını incelemeye aldı.

45 günlük araştırmada Sürmeli’nin kaybolduğu tarihte kullandığı cep telefonunun en son Yeni Mahalle 235 sokakta kirada oturduğu konutun önünden sinyal verdiğini saptandı.

BETONUN ALTINDAN KEMİKLER ÇIKTI

Özel takım, 7 Temmuz günü savcılık talimatıyla meskenin etrafında ve içerisinde inceleme başlattı. Binanın depo ve garaj olarak kullanılan kısmındaki tabanda farklılık tespit eden polis, beton tabanı kırdı.

Yapılan çalışma sonrasında kırılan betonun içinden bir beşere ilişkin olduğu bedellendirilen kemikler çıktı. Kemik modülleri, Nesip Sürmeli’ye ilişkin olup, olmadığının belirlenmesi için DNA tespiti yapılmak üzere İzmir İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

DNA SONUCUNDA KEMİKLERİN SÜRMELİ’YE İLİŞKİN OLDUĞU SAPTANDI

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel grup, evrak kapsamında Nazilli ile Erzurum, Tekirdağ ve Denizli’de eş vakitli operasyonlar yaptı.

Cinayet kuşkusuyla gözaltına alınan, ortalarında Nesip Sürmeli’nin eski eşi G.A., çocukları Ö.S. ile U.S.’nin de bulunduğu 6 kişi, sevk edildiği mahkemece isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı. Yapılan DNA testi sonrasında ise kemiklerin 11 yıl evvel ortadan kaybolan Necip Sürmeli’ye ilişkin olduğu tespit edildi.

CEZAEVİNDE CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Polis, Sürmeli’nin o periyotta oturduğu konutun sahibi olan ve daha sonra taşındıkları belirlenen Atacan ailesine ulaşmak için çalışma yaptı. Yapılan araştırmada Sürmeli’nin kaybolmasından bir mühlet sonra konut sahibi Elif Hatice ve Emin Atacan çiftinin Almanya’ya yerleştiği, çocukları Barış Atacan’ın ise bir hatadan cezaevinde olduğu saptandı.

Antalya Cezaevi’nde tutuklu olan Barış Atacan, Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile söz verdi. Barış Atacan, annesi Elif Hatice Atacan ve babası Emin Atacan’la birlikte cinayeti işlediklerini ve daha sonra anne ile babasının Almanya’ya kaçtığını itiraf etti.

Barış Atacan hakkında cinayet hatasından tutuklama kararı verilirken, Almanya’ya kaçan Emin Atacan ve Elif Hatice Atacan’ın Türkiye’ye getirilmesi için çalışma başlatıldı. Yapılan teşebbüsler sonucunda Almanya’da gözaltına alınan Atacan çifti, Aydın’a getirildi. Mahkemeye çıkartılan çift, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.