Kripto para piyasasında yatırımcının inancı sarsıldı

Piyasa değerlemesindeki düşüşün ve sanayinin karşı karşıya olduğu zorlukların yatırımcıyı direkt etkilediğini söyleyen Huobi Küresel CFO’su Lily Zhang, “Son zamanlardaki kripto ayı piyasasına karşın, kripto para ünitelerinin gelecekte giderek daha besbelli bir rol oynayacağına ve halkın daha fazla ilgisini çekeceğine inanıyoruz” dedi. 

ÜLKELER KRİPTO PARA ÜNİTELERİ İÇİN KAPSAMLI BİR YASAL ÇERÇEVE OLUŞTURMAYA BAŞLADI 

Kripto para piyasasında yasal çerçeveye ait bilgiler de veren Zhang, “Ülkelerin ve düzenleyicilerin kripto para üniteleri için kapsamlı bir yasal çerçeve oluşturmaya ve ödeme tekniği olarak kripto paraları dahil etmeye başladığını görüyoruz. Singapur mahkemesi kripto para ünitesini mülk olarak tanıyor. Lüks araba şirketi kripto para ünitesi ödemelerini kabul etmeye başlıyor. BAE teslimat formu kripto para ünitesini ödeme olarak kabul ediyor. Mevzuat çerçevesi ve kamuoyu şuuru açısından kripto para ünitelerinin daha güzel geliştirileceğine ve âlâ bilineceğine inanıyoruz” diye konuştu. 

KRİPTO PARA PİYASASINA HALKIN İLGİSİ AZALIYOR MU?  

Hırsızlık ve dolandırıcılık (kripto borsalarının/cüzdanlarının hacklenmesi, dolandırıcılık/yanlış projeler, guru satıcıları vb.) kripto ortamında hala gelişmeye devam ediyor” diyen Zhang , bilhassa mevcut piyasa gerçeklerinde bu durumla uğraş etmenin gerekliliğine dikkat çekerek şu sözleri kullandı: 

“Geleneksel kripto cüzdanlarından farklı olarak, çok imzalı soğuk cüzdanlar, bir süreci yetkilendirmek için birden fazla özel anahtar gerektirir. Birden fazla anahtar sahibinin birbirine karşı sorumlu olması gerektiğinden, bu tıp cüzdanlar ekstra bir güvenlik katmanı ekler.” 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.