Kripto piyasalarındaki dertler arttı

Bitcoin yılın başından bu yana yüzde 57, ayın başından bu yana ise yüzde 37 paha kaybetti ve Aralık 2020’den bu yana birinci kere 20 bin doların altına düştü.

Kripto para yatırımcıları, süreç platformlardaki sıkıntıların önüne geçilmediği sürece tüm meselelerin tüm dala yayılacağından telaşlı.

Bitcoin sembolik değerde

20 bin dolar düzeyi, 2017’deki devirde tepe düzey olması nedeniyle sembolik kıymet taşıyor.

Değer kaybının devam etmesi halinde başka yatırımcılar teminat tamamlamak ve kayıpları telafi etmek için varlıklarını elden çıkarmak zorunda kalabilir.

Bitcoin bugün 20 bin dolarda

Bitcoin bugün 20 bin dolar olan kilit düzeyin üzerine çıkarak 20 bin 529 dolarda dalgalı bir seyir izlerken, en büyük ikinci para ünitesi olan Ethereum 1,075 dolardan süreç gördü.

Ethereum da hafta sonunda kendi sembolik düzeyi olan 1.000 doların altına düşmüştü.

Kripto piyasası 870 milyar dolarda

Fiyat bilgileri içeren Coinmarketcap sitesine nazaran, kripto piyasasının bedeli yaklaşık 870 milyar dolara indi. Kripto paraların piyasa bedeli Kasım 2021’de 2.9 trilyon dolar ile tepeyi görmüştü.

Kripto parayı etkileyen gelişmeler

  • Bir çeşit kripto para bankası üzere faaliyet gösteren ABD merkezli Celcius Network, ayın başlarında süreçleri askıya alacağını açıklamıştı.
  • Sektörün son vakitlerde karşı karşıya kaldığı birçok sorun, istikrarlı bir kripto para olduğu tez edilen TerraUSD’nin mayıs ayındaki çöküşünden sonra başladı.
  • Kripro piyasalarındaki gelişmeler milletlerarası tahvil piyasalarındaki gerilemelere paralel olarak gerçekleşirken, ABD pay senedi piyasaları faiz artırımları ve resesyon riskinin kuvvetlenmesiyle haftalık bazda iki yılın en büyük kaybını yaşadı.
  • Bitcoindeki fiyat hareketleri teknoloji payları üzere başka riskli varlıklara emsal hareketleri yansıttı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.