Tesla Türkiye’de satışlara başlıyor

Tesla 4/4 Coming Soon paylaşımının ardından Türkiye’ye resmi olarak giriş yaptı. Tesla Model Y, 4 Nisan yani bugün itibarıyla Türkiye’de satışa çıkıyor.

Tesla, 1 yılı aşkın bir süredir devam eden hazırlıkları sonrası dün öğlen saatlerinde bir basın toplantısı gerçekleştirip araçlarını test ettirdi. Akşam saatlerinde ise Kanyon’da Türkiye lansmanı gerçekleştirildi.

Giriş versiyonu 204 HP güç üreten Tesla Model Y, SUV sınıfı bir elektrikli otomobil. 0’dan 100 km hıza 6.9 saniyede çıkan araç, geniş iç hacme sahip, yeri geldiğinde aile otomobili olabilen ancak performanstan ödün vermek istemeyenler için tasarlandı. Toplamda 455 kilometre menzile sahip Model Y, tüm otonom sürüş sistemlerini de beraberinde getiriyor.

EN DŞÜK 1 MİLYON 548 BİNDEN BAŞLIYOR

-3 farklı versiyona sahip olacak Model Y’nin 455 km menzilli arkadan itişli baz versiyonunun fiyatı 1.548.732 TL,

-LongRange isimli çift motorlu dört çeker ve 544 km menzilli versiyonunun fiyatı 1,619,532 TL,

-Performance isimli yine çift motorlu 4 çeker ve 514 km menzilli versiyonun fiyatı ise 1,778,832 TL’den başlayacak.

Tesla Model Y, 4 Nisan 2023 itibariyle satışa sunulacak. 3 farklı versiyonuyla Türkiye pazarına giren model, Tesla’nın internet sitesinden çevrim içi olarak alınabilecek. Ön sipariş bedeli olarak 10 bin TL verilecek. Kalanı ise teslimde gerçekleşecek. Teslimatlar ise İstanbul Akasya ve Kanyon AVM’de yapılacak.

Tesla’ya ait ilk servis ise Merter’de açılıyor. İstanbul, Edirne, Bolu ve Ankara’da 30 Supercharger istasyonu bugün devreye girecek. İstasyonlarda 1 kWh şarj ücreti Tesla modelleri için 6,9 ile 7,7 TL arasında, diğer EV’ler için 8,6 TL olacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir