YouTube’tan kullanıcıları çıldırtan karar: Art geriye 5 reklam geliyor

Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, son yıllarda içerik üreticileri için büyük bir gelir haline geldi ve çıkarını da katlayarak büyüttü.

Ancak şirket, son periyotta kullanıcılarını fiyatlı abonelik hizmetine yönlendirmek için birtakım tatsız yollara başvuruyor.

PREMIUM ABONESİ OLMAYANLAR, GÖRÜNTÜ BAŞINDA 5 REKLAM İZLEYECEK

Birçok içerik platformu üzere YouTube da fiyatlı abonelik sistemine yönelik yatırımlarını artırıyor. Fiyatsız katmanda da hizmet veren platform, uyguladığı caydırıcı siyasetlerle kullanıcılarına adeta YouTube Premium abonesi olun bildirisi veriyor.

YouTube, Premium olmayan aboneliklerinde birinci olarak 5 saniyeyi geçmeyen 1 reklam kullanıyordu. Lakin gelinen son durumda platform, 10 saniyeleri geçen 2 reklam koyabiliyor. Gelen haberlere nazaran şirket, artık işin boyutunu daha da artırıyor.

TEST ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ShiftDelete’in haberine göre platform, fiyatsız abonelik hizmeti alan kullanıcılarına art geriye 5 reklam göstermek için gerekli test çalışmalarına başladı.

YouTube’un bu siyaseti, beklenildiği üzere fiyatsız kullanıcılarından büyük reaksiyon topladı.

Art geriye atlanamayan 5 reklam yayınlanmasına reaksiyonlar çoğalırken Team YouTube Twitter üzerinden mevzuya ait bir açıklama yayınladı ve değişen bir şeyin olmadığını ima etti.

UZUNLUĞU NE KADAR OLACAK?

Team YouTube hesabının açıklamasına nazaran olağan nizamda YouTube reklamları 5 ile 30 saniyeler ortası değişkenlik gösteriyor. Art geriye 5 reklam siyasetinde da her bir reklamın uzunluğu 6 saniye olacak.

Böylelikle kullanıcının reklam kısmında harcadığı müddet birebir kalacak. Elbette bu açıklama fiyatsız kullanıcıları tatmin etmedi. Şimdilik birtakım kullanıcılar üzerinde test edilen özelliğin kısa mühlet içinde tüm sürümlerde olması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.