Yunanistan’dan Ege’de bir tahrik teşebbüsü daha

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis bugün Muğla’nın Bodrum ilçesine komşu adaları ziyaret etti. Lozan Antlaşmasına nazaran silahlandırılması ve yerleşimin yasak olması gereken Keçi (Pserimos) Adası’nı ziyaret eden Mitsotakis, adada silahlarla çevrili karaya çizilen dev Yunan bayrağı fotoğrafını toplumsal medya hesabından yayımladı.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis bu sabah saatlerinde Muğla’nın Bodrum ilçesine 7 mil uzaklıktaki İstanköy (Kos) Adası’nı ziyarete gitti.

Mitsotakis’e Sıhhat Bakanı Thanos Plevris, Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, İçişleri Bakan Yardımcısı Stelios Petsas, Güney Ege Bölge Valisi George Hatzimarkos, İstanköy Belediye Lideri Theodosis Nikitaras ve Yeni Demokrasi Partisi On İki Ada Milletvekilleri Manos Konsopis ve Vassilis Yanpos Polis ve Vassilis Yansis eşlik etti.

ADAYA YENİ HASTANE KELAMI VERDİ

Mitsotakis, İstanköy Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda bölgedeki turizm faaliyetleri ile ilgili turizmcilerle fikir alışverişinde bulundu. Ayrıyeten İstanköy Adası’na yeni bir hastane kurulması için çalışmalara başlandığını belirtti.

ADADA SİLAHLARLA ÇEVRİLİ DEV BAYRAĞI PAYLAŞTI

Mitsotokis’in İstanköy’deki toplantının akabinde 3 mil uzaklıktaki Lozan Antlaşması’na nazaran yerleşimin olmaması ve silahlandırılmaması gereken lakin hem yerleşimin olduğu hem de askeri birliğin bulunduğu ve toplarla uçaksavarların yerleştirildiği Keçi (Psemiros) Adası’na geçti.

Adada yayın yapan www.kostoday.gr haber sitesinin okuyucularına duyurduğu haberde iki ay evvel Keçi (Pserimos) Adası’na bir askeri hekimi görevlendiren Mitsotakis’in bu kere de ada ziyaretinin çabucak akabinde kendisine ilişkin toplumsal medya hesabından Keçi Adası’nın Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne bakan tarafına çizilen ve etrafında topların yerleştirildiği yaklaşık 60 metrekarelik dev Yunan bayrağını paylaşması dikkat çekti.

Mitsotakis  paylaşımına “Pserimos. Ege’nin mavisinin bayrağımızın mavisiyle buluştuğu yer!” biçiminde yazdığı görüldü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.