75 yaşındaki kadın yarım asırdır hiçbir şey yemediğini söyledi: Nasıl yaşıyor ?

Quang Binh Eyaletindeki Loc Ninh Komünü’nden Bui Thi Loy, hiçbir zaman katı yiyecekleri arzulamadığını söylüyor. Her şey 1963 yılında, kendisi ve diğer kadınlar savaş sırasında yaralı askerlere yardım etmek için bir dağa tırmanırken ona yıldırım çarpmasıyla başladı. Bilincini kaybetti ve hayatta kalmasına rağmen o zamandan beri her şey değişti. Geldikten sonra birkaç gün hiçbir şey yemedi, bu yüzden arkadaşları ona şekerli su vermeye başladı.

Yıldırım çarpmasından birkaç yıl sonra Bui Thi Loy, ailesi ve arkadaşları ısrar ettiği için çoğunlukla meyve olmak üzere katı yiyecekler yemeye devam etti, ancak o böyle bir beslenmeye hiçbir zaman ihtiyaç duymadı. 1970 yılında katı yiyecekleri sonsuza kadar bıraktı ve geçimini yalnızca suya ve alkolsüz içeceklere bıraktı. Buzdolabı ve dondurucusu su şişeleri ve şekerli meşrubatlarla dolu.

75 yaşındaki adam, yalnızca yemek kokusunun kendisini hasta etmeye yettiğini ve her zaman çocukları için yemek pişirdiğini ancak aslında hiçbir zaman kendi yemeğini yemediğini iddia ediyor. Artık çocukları büyüyüp gittiğinden mutfağı bomboş…

İlginç bir şekilde beslenmesi nedeniyle çocuklarını asla emziremedi ve başkalarından süt istemek zorunda kaldı.

Doktorlara göre tatlı meşrubatlar, zor zamanlarda vücudun enerjisinin hızla yenilenmesine yardımcı oluyor ve sindirim sisteminin işleyişini destekliyor. Ancak gazlı içeceklerin insan sağlığına zararlı olabileceğini ve obezite, diyabet, yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları gibi sorunlara yol açabileceğini vurguluyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir