DEM Parti tarih verdi: Başak Demirtaş da aday havuzumuzda

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti); İstanbul, Ankara ve Antalya’da yerel seçime kendi adaylarıyla katılma kararı aldı. DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan bugün parti genel merkezinde gazetecilerin karşısına geçti.

Ayşegül Doğan,“9 Şubat’a kadar hem İstanbul hem de diğer kentlerde aday göstereceğimiz yerleri ve adayların isimleri sizlerle paylaşacağız. İstanbul için DEM zamanı diyoruz” dedi.

Doğan, Başak Demirtaş’la ilgili soru üzerine, “9 Şubat’a kadar İstanbul dahil aday göstereceğimiz isimleri açıklayacağız. Sevgili Başak Demirtaş da aday havuzumuzda” ifadelerini kullandı.

Partinin İstanbul’da aday çıkarma kararı alması, Başak Demirtaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Eş Başkan adayı gösterilip gösterilmeyeceği konusunda merakları da artırmıştı.

Başak Demirtaş, “Bana bir görev düşerse bu konuda hazırım. Barış ve demokrasinin önünü açacağına inanırsak ve bunun için bir sorumluluk düşerse hazırım” demiş, Parti sözcüsü Ayşegül Doğan, “Başak Demirtaş siyaset yapacaksa adresi DEM Parti’dir” değerlendirmesinde bulunmuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx