Fenerbahçe’de İsmail Yüksek ilk 11’e dönüyor

Fenerbahçe’de İstanbulspor maçı öncesinde eksikler teknik heyeti düşündürüyor. Sakatlıkların ve cezalı futbolcuların fazla oluşu sebebiyle İsmail Kartal’ın çözüm arayışı sürüyor.

Zorlu deplasmanda Fred, Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci kart cezaları sebebiyle forma giyemeyecek. Miha Zajc ve Rodrigo Becao’nun ise sakatlıkları devam ediyor.

İsmail Kartal bu gelişmelerin ardından orta sahada İsmail Yüksek’e şans vermeyi düşünüyor. Milli futbolcu son dönemde Miguel Crespo ile forma rekabetine girmiş ve son 4 lig maçının 3’üne yedek kulübesinde başlamıştı.

Galatasaray derbisinde sonradan oyuna giren 24 yaşındaki futbolcu, orta sahadaki mücadeleyi ve tempoyu bir üst seviyeye çıkardı. Ligde maç başı 5 virgül 8 kez top kazanan İsmail Yüksek, yüzde 88 pas isabet oranı yakaladı.

Kendi yarı sahasında bu oranı yüzde 93’e çıkaran milli futbolcu, bu sezon İsmail Kartal’ın en çok şans verdiği isimlerden biri oldu.

11 Ocak’ta başlayacak transfer sezonunda Fenerbahçe 6 numaraya bir transfer yapmayı planlıyor. Yönetimin çalışmalara devam ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir