Teknoloji devi İsrail’deki konferansını iptal etti!

Çip üreticisi Nvidia, İsrail’in Tel Aviv kentinde önümüzdeki hafta düzenlenmesi planlanan bir yapay zeka konferansını, ülkede devam eden çatışmalarla ilgili güvenlik endişeleri nedeniyle iptal etmek zorunda kaldığını duyurdu.

KONFERANSI DUYURUYLA İPTAL ETTİLER

“Umarız bu mesaj sizi güvende ve iyi bulur. İsrail’deki mevcut durum nedeniyle 15 ve 16 Ekim tarihlerinde yapılması planlanan AI SUMMIT’i iptal etme kararı aldığımızı üzülerek bildirmek isteriz.

Kalbimiz bu durumdan etkilenen herkesle birlikte. Katılımcılarımızın güvenliği ve esenliği bizim en önemli önceliğimizdir ve herkesin güvenliğini sağlamak için en iyi hareket tarzının bu olduğuna inanıyoruz.”

Hamas’ın sürpriz bir saldırı düzenlemesinin ardından İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu Cumartesi günü savaş hali ilan etti. ABD’deki İsrail Büyükelçiliğine göre, 1.000 İsrailli öldürüldü.

ÇOĞU ÇOCUK VE SAVUNMASIZ İNSAN OLMAK ÜZERE 700 DEN FAZLA FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze Sağlık Bakanlığı’na göre İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarında çoğu çocuk ve savunmasız insan olan 700’den fazla kişi hayatını kaybetti.

CNBC’nin haberine göre, Nvidia’nın CEO’su Jensen Huang’ın konferansta bir açılış konuşması yapması ve şirketin üretken yapay zeka ve bulut bilişim konusundaki son planlarını tartışması bekleniyordu. Planlanan konuşmacıların çoğu Nvidia, Microsoft, Amazon Web Services, Lenovo ve Snowflake’ten yöneticilerdi.

Web sitesinde “geliştiriciler, iş liderleri ve yapay zeka araştırmacıları için 1 numaralı konferans” olarak tanımlanan zirveye geliştiriciler, araştırmacılar ve teknoloji çalışanları da dahil olmak üzere 2.500 kişi katılacaktı.

Etkinlikte yapay zeka, LLM’ler, siber güvenlik, otonom araçlar ve daha birçok konuda 60 oturum yapılması planlanıyordu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx